ورود شرکت های بیمه ای به سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی

شرکت های بیمه ای با توجه به وجود قابلیت های فراوان در صنعت پتروشیمی آماده حضور و سرمایه گذاری در این صنعت پیشرو هستند.

مدیر سایت 0 4 رتبه مطلب: بدون رتبه

مدیر سرمایه گذاری شرکت بیمه کوثر در گفتگو با خبرنگار نیپنا با بیان این که سال گذشته با خرید سهام چند شرکت پتروشیمی 300 میلیارد تومان در این صنعت سرمایه گذاری کردیم اظهار کرد: در حال حاضرصنعت پتروشیمی یکی از بازارهای مطمئن و سودده برای سرمایه گذاری است و باید با هدف تکمیل زنجیره ارزش از این صنعت ارزشمند حمایت کرد.

وحید خاندوزی افزود: با توجه به این که منابع حاصل از فروش بیمه نامه های عمر باید در بازاری مطمئن سرمایه گذاری شود از این رو طی بررسی هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که در حال حاضر صنعت پتروشیمی جزو با مزیت ترین صنایع کشور است که سرمایه گذاری در آن منافع شرکت را تامین خواهد کرد.

وی افزود: سال گذشته نزدیک به 300 میلیارد تومان در سهام چند شرکت پتروشیمی و پالایشی سرمایه گذاری کردیم که شرکت سرمایه گذاری غدیر ، پتروشیمی خراسان ، پتروشیمی جم و پالایش نفت اصفهان جزو این شرکت ها هستند.

خاندوزی گفت:هدف از انتخاب صنعت پتروشیمی جهت سرمایه گذاری درگام نخست سودآوری است که الویت هر شرکت بیمه ای به شمار می رود و در مرحله بعد به نوعی حمایت و توسعه صنعت پتروشیمی کشور است.

وی افزود: افزایش توان مالی شرکت های پتروشیمی منجر به افزایش سرمایه شده و این افزایش سرمایه دوباره در چرخه صنعت بکار گرفته می شود ، بر این اساس سرمایه گذاری در این صنعت با توجه به مزایایی که در ایجاد درآمد و اشتغال برای کشور به همراه دارد به نوعی منافع بیش از دو طرف را تامین می کند .

خاندوزی تصریح کرد: همچنین حضورو سرمایه گذاری شرکت هایی مانند بیمه در صنعت پتروشیمی به نوعی موجب جلب اعتماد مردم عادی به این صنعت شده و می تواند سرمایه ها را به این سمت هدایت کند.

عرضه ارز پتروشیمی‌ها به مرز 5 میلیارد یورو رسید/ پتروشیمی بیش از کل صادرکنندگان ارز روانه بازار کرد

همزمان با سیاست های ارزی دولت و بانک مرکزی در طول231 روز امسال حدود پنج میلیارد یورور ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی در بازار داخلی عرضه شده که صرفا سهم پتروشیمی‌ها در تامین ارز بازار ثانویه به رقم بی‌سابقه 53 درصد رسیده است.

مدیر سایت 0 6 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی، در طول 231 روز  امسال یعنی از اول فروردین تا 15 آبان ماه در مجموع نزدیک به پنج میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی از سوی شرکت‌های پتروشیمی متناسب با سیاست‌های ارزی دولت روانه بازار داخلی شده است.
بر این اساس در این مدت و در قالب چهار بازه زمانی در مجموع چهار میلیارد و 940 میلیون یورو ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی و پلیمری توسط شرکت های پتروشیمی روانه بازار داخلی شده است.
مروری بر وضعیت عرضه ارز حاصل از صادرات پتروشیمی نشان می دهد، که شرکت‌های پتروشیمی درحد فاصل اول تا 21 فروردین ماه و قبل از مصوبه 22 فروردین هیأت دولت بیش از 333 میلیون یورو با هماهنگی بانک مرکزی و به صرافی‌های مجاز عرضه کرده اند.
همچنین درحدفاصل 22 فروردین تا 15 اردیبهشت ماه بالغ بر 244 میلیون یورو با نرخ دولتی و با راه اندازی کامل سامانه نیما از 16 اردیبهشت تا 15 مرداد ماه حدود یک میلیارد و 876 میلیون یورو و از 16 مرداد ماه تا 15 آبان ماه بیش از دو میلیارد و 485 میلیون یورو ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی را مطابق با سیاست جدید دولتی مبنی بر فروش در بازار ثانویه در بازار داخلی عرضه کرده اند.
به عبارت دیگر شرکت‌های پتروشیمی در طول 231 روز نخست امسال، نرخ بازگشت ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی 94 درصد بوده و این درحالی است که به استناد گزارش های سامانه نیما نرخ بازگشت ارز سایر صادراکنندگان غیر نفتی حدود 31 درصد بوده است.
در شرایط فعلی درحالی سهم صادرات محصولات پتروشیمی از کل صادرات غیر نفتی 27 درصد بوده اما سهم پتروشیمی‌ها در تامین ارز سامانه نیما حدود 53 درصد بوده و سایر صادرکنندگان غیر نفتی با وجود سهمی 73 درصدی از کل صادرات اما سهمی حدود 47 درصدی در تامین ارز بازار ثانویه داشته است.

صنعت پتروشیمی ایران تحریم‌پذیر نیست

روند توسعه‌ای صنعت پتروشیمی ایران باوجود تحریم‌ها ادامه خواهد یافت.

مدیر سایت 0 59 رتبه مطلب: بدون رتبه

اصغر ناظران، مدیر انجمن صنایع همگن پلاستیک خراسان رضوی درگفتگو با خبرنگار نیپنا با تاکید بر آمادگی صنایع پایین دستی برای تامین نیازهای کشور به موضوع تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: صنعت پتروشیمی باوجود تحریم‌ها روند توسعه‌ای خود را ادامه می‌دهد، هم اکنون منابع و زیرساخت‌های خوبی برای این بخش در کشور وجود دارد، صنعت پتروشیمی بدون تردید می‌تواند روند توسعه اقتصادی کشور را شتاب بخشد.
وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت‌های صنعت پتروشیمی به نفع اقتصاد کشور و ایجاد ارزش افزوده استفاده کنیم، تصریح کرد: آمریکایی‌ها تصور می‌کردند کشورهای اروپایی با تحریم‌های این کشور علیه ایران همراهی خواهند کرد، اما هم اکنون اروپا اعلام کرده که خواهان ادامه همکاری تجاری با ایران به ویژه در بخش صنعت نفت و دیگر فرآورده‌های مربوط به آن است.
ناظران با تاکید بر لزوم تعامل و همکاری میان تمام ارکان صنعت پتروشیمی ایران تاکید کرد: ایجاد ثبات و فرصت‌سازی از تحریم و افزایش صادرات غیرنفتی توسط پتروشیمی‌ها ضروری است، با شروع رسمی تحریم، نه تنها مشکل خاصی بوجود نخواهد آمد، بلکه شکست آمریکا در به صفر رساندن صادرات نفت و یا محصولات پتروشیمی کشورمان، موفقیت برای ایران اسلامی و جامعه جهانی در قبال این کشور است.
مدیر انجمن صنایع همگن پلاستیک خراسان رضوی عنوان کرد: توسعه پتروشیمی در شرایط فعلی باید در همه حال در اولویت بخش صنعت کشور قرار گیرد، پتروشیمی در دو بعد تولید و صادرات و همچنین ارزآوری در دوره تحریم، جزو صنایع پیشتاز کشور است. ممکن است تحریم مشکلاتی ایجاد کند، اما توسعه در آن متوقف نخواهد شد، آنها در گذشته نیز ما را تحریم کرده‌اند، ولی توسعه صنعت پتروشیمی متوقف نشد هم اکنون نیز تحریم این صنعت، امکان پذیر نیست.

لزوم استفاده ازخرد جمعی برای تبیین سیاست‌های حوزه منابع انسانی

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: ما در شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جایگاه سیاست‌گذاری قرار داریم و هدف ما استفاده از خرد جمعی برای تبیین سیاست‌های حوزه منابع انسانی است.

مدیر سایت 0 27 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش  نیپنا به نقل از روابط عمومی شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد، دومین نشست هم‌اندیشی مدیران منابع انسانی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس با حضور اسماعیل قنبری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ابراهیم یاسری مدیر عامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد و مدیران توسعه منابع انسانی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس در سالن کنفرانس شرکت پازارگاد برگزار شد.

ابراهیم یاسری در این نشست هم‌اندیشی ضمن خیرمقدم و تشکر از تمامی مدیران حاضر، درباره اهمیت منابع انسانی گفت: فلسفه وجودی شرکت پازارگاد توجه ویژه به نیروی انسانی و فراهم کردن شرایط مناسب زندگی با ارائه خدمات باکیفیت به کارکنان و خانواده‌های شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس است.
  مدیر عامل شرکت پازارگاد دراین‌باره افزود: بخش عمده‌ای از شرکت‌های منطقه از خدمات شرکت پازارگاد استفاده می‌کنند که این خدمات در قالب 13 کسب‌وکار شامل اسکان، پرواز، رستوران، فضای سبز، HSE و ... است و نگاه ما در این شرکت فقط بر اساس سود و زیان مالی نیست و موارد مهم دیگری همچون مسئولیت‌های اجتماعی و توجه به نیروی انسانی کارآمدی است که در این شرکت پرورش یافته‌اند و بسیاری از شرکت‌های منطقه با به‌کارگیری این نیروها از این موضوع بهره می‌برند.
  یاسری ادامه داد: به همین منظور شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس بهتر است با واگذاری امور غیر تولیدی و خدماتی خود به شرکت پازارگاد علاوه بر کاهش هزینه‌ها و تمرکز بر تولید محصولات خود، ما را در پرورش و حمایت از نیروی انسانی همراهی کنند که این رابطه و همکاری باید به صورتی باشد که برای هر دو طرف سود و منفعت داشته باشد.
  وی با بیان این مطلب که «نگاه ما در شرکت پازارگاد، نگاه مشتری مداری است» اضافه کرد: ما آمادگی پذیرش هرگونه پیشنهاد و انتقادی در خصوص ارائه بهتر و با کیفیت‌تر خدمات را داریم و به‌زودی مرکز «Call Center» را در شرکت به‌منظور شنیدن صدای مشتریانی که از خدمات ما استفاده می‌کنند، راه‌اندازی می‌کنیم و انتظار داریم که شرکت‌های منطقه نیز پرداخت‌های مالی خود را به‌موقع پرداخت کنند.
  دکتر قنبری مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز در ادامه این نشست، عسلویه را «تمدن گازی» کشور خواند که توسط نیروهای متخصص این منطقه شکل گرفته است و ادامه داد: ما در شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جایگاه سیاست‌گذاری قرار داریم و هدف ما استفاده از خرد جمعی برای تبیین سیاست‌های حوزه منابع انسانی است.
  قنبری افزود: کار بهتر در گرو فکر و خرد جمعی است و ما از تمامی مدیران توسعه منابع انسانی منطقه می‌خواهیم که ما را در اخذ تصمیمات بهتر در خصوص مسائلی همچون طرح اقماری کارکنان، طبقه‌بندی مشاغل، ترمیم حقوق کارکنان و ... یاری کنند.
  در ادامه این نشست تخصصی  مدیران و روسای منابع انسانی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس در خصوص مسائل و مشکلات موجود در حوزه منابع انسانی که از طریق نامه برای شرکت ملی صنایع پتروشیمی ارسال کرده بودند و در دستور جلسه قرار گرفته بود به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.
  گفتنی است پیش از این، نخستین نشست هم‌اندیشی مدیران منابع انسانی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس روز سه‌شنبه، بیست و سوم آبان ماه 96 در سالن روابط عمومی شرکت پازارگاد و با حضور مدیران و روسای منابع انسانی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس برگزار شده بود.

تاکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل هایHSE در راستای توسعه پایدار

رعایت قوانین و دستورالعمل های HSE در صنعت پتروشیمی و اتخاذ برنامه ریزی جامع به منظور ارتقاء جایگاه آن ضرورت دارد.

مدیر سایت 0 22 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش خبرنگار نیپنا ، سید رضا نوروززاده معاون  وزیر نفت ومدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز چهارشنبه (2آبان ماه) در جلسه هم اندیشی  روئسایHSE صنعت پتروشیمی اظهار کرد :واحدهای HSE با همکاری مدیران باید قوانین والزام های موجود در ایمنی،بهداشت،محیط زیست وپدافند غیرعامل را موردتوجه ویژه قرار دهند.
نوروزاده افزود: باید جایگاه HSE در مجتمع ها و طرح های پتروشیمی با هدف افزایش ایمنی و توسعه پایدار تقویت شود و در این مسیر همکاری و تعامل میان مدیران عامل و روسای واحد های HSE اثر بخش خواهد بود.
وی با اشاره به این که برای رشد توسعه پایدار سرمایه اصلی انسان ها هستند خطاب به روسای واحد های HSE گفت: سلامت جامعه و محیط کار مدیون کار و فعالیت شماست.
مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود:برای افزایش نقش آفرینی واحد های HSE برنامه ریزی های منسجمی انجام شود و تمام بخش های مختلف بر اساس برنامه ای منسجم فعالیت کنند.
وی تصریح کرد: توسعه صنعت پتروشیمی، توسعه ای پایدار و متوازن است که جهت دستیابی به آن ضروری است توجه ویژه ای توسط مدیران ارشد شرکت ها و طرح ها به موضوعات مرتبط با HSE صورت گیرد.
نوروززاده ضمن اشاره به موضوع خوردگی و حوادث ناشی از آن و عدم توجه به این موضوع که خود یکی از دلایل بروز حادثه می باشد به تغییر نگرش مدیران از نگاه سنتی (بعد از حادثه ) به نگاه پیشگیرانه از حادثه بایستی تغییر یابد. داشتن نگاه بلند مدت و راهبردی جهت ارتقاء جایگاه HSE در صنعت پتروشیمی از اولویت های بسیار مهم این صنعت می باشد که باید بر اساس آن حرکت کردکه با این کار سطح کمی و کیفی HSE در شرکت ها و طرح ها ارتقاء می یابد.
شرکت های پتروشیمی باید با اتخاذ برنامه ریزی های جامع و بلند مدت سطح کمی و کیفی فعالیت هایHSE را به منظور ارتقا سطح سلامت محیط زیست و ایمنی بخشند.
بر اساس این گزارش، قدرت الله نصیری سرپرست ایمنی، محیط زیست ،بهداشت و پدافند غیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی  نیز در جلسه هم اندیشی HSE های صنعت پتروشیمی اظهارکرد: حضور مدیر عامل محترم و دیگر مدیران ارشد ستاد شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این هم اندیشی نشان از تعهد ایشان برای ارتقاء فرهنگ HSE در سطح صنعت پتروشیمی دارد. استقرار نظام مدیریت یکپارچهHSE باید از سوی پتروشیمی ها با جدیت پیگیری شود و برای حفظ و صیانت از منابع انسانی، اموال ، تجهیزات و محیط زیست شرکت های پتروشیمی استقرار این نظام اثر بخش خواهد بود.
وی در ادامه با توجه تغییر نقش فعالیت های شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تصدی گیری به حاکمیتی و توسعه ای خواستار همکاری تنگاتنگ شرکت ها برای استقرار قوانین و الزام های داخلی ملی و بین المللی شد.
سرپرست ایمنی، محیط زیست ،بهداشت و پدافند غیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: باید به مقوله برنامه ریزی توجه بیشتری کرد تا شاهد ارتقای سطح سلامت پرسنل، بهبود مستمر محیط زیست باشیم و با توجه به این که برخی شرکت ها پس از خصوصی سازی از NPC فاصله گرفته اند باید با همگرایی و همکاری درپی توسعه پایدار این صنعت با تلاش جمعی باشیم و نباید فراموش کرد که مجتمع های پتروشیمی در نقاط مختلف مانند عسلویه و ماهشهر در کنار مناطق مسکونی و شهرهای مختلف قرار دارند لذا با توجه به مقوله مسئولیت های اجتماعی شرکتها باید به صورت یکپارچه و استراتژیک فعالیت کرد.
نصیری ادامه داد: کاهش آلودگی هوا و آب با هدف سلامت کارکنان یکی از نکاتی است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد و در یک بازه زمانی 3 تا 5 ساله برنامه ریزی های انجام شده را بر اساس استانداردهای بین المللی محقق کرد.
وی داشتن اطلاعات جامع و کامل از وضعیت شرکت ها با بیان این که شرکت ها در صورت ارسال منظم فعالیت هایHSE کلیه شرکت ها را از زیربنای تهیه برنامه های استراتژیک دانست و از شرکت ها خواست گزارش های خود را به صورت منظم ارسال نمایند.
نصیری ضمن اشاره به توانایی های کلیه شرکت ها در حوزه ی HSE، خواستار حل مشکلات موجود از طریق خرد جمعی و همکاری و هماهنگی بیشتر بین مجتمع ها و طرح ها شد.لذا با توجه به مقوله مسئولیت های اجتماعی شرکت ها خواستار توجه بیشتر به استقرار نظام مدیریتی و توجه به جمعیت های پیرامون سایت های صنعتی گردیدو از شرکت ها خواست تا با همکاری و هماهنگی یکدیگر و تدوین برنامه کوتاه مدت و میان مدت حداکثر 5 ساله بتوانیم به سطح استانداردهای جهانی برسیم.

RSS
12345678910انتها