حل مشکلات خانواده های صنعت پتروشیمی راهبردی مشخص در حوزه مسئولیت های اجتماعی است

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: با تبیین راهبردی مشخص در زمینه مسئولیت های اجتماعی حل مشکلات خانواده های همکاران صنعت پتروشیمی در اولویت شرکت ملی صنایع پتروشیمی قرار دارد.

مدیر سایت 0 45 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش نیپنا؛  بهزاد محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی عصر روز گذشته (سه شنبه 25 دی ماه) در سفری دو روزه به منطقه عسلویه، ضمن بازدید از شهرک پردیس جم با مسائل و مشکلات این شهرک و ساکنین آن آشنا شد و تاکید کرد تا مسئولین مرتبط درNPC  به طور جدی درگیر حل مشکلات شوند.

وی درحاشیه این بازدید اظهارکرد: به عنوان نماینده حاکمیت باید از تمام اختیارات و توان مدیریتی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جهت تقویت زیر ساخت ها در این شهرک استفاده کرد.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر مسئولیت ها و تعهد ات اجتماعی شرکت های پتروشیمی در این شهرک، افزود: به عنوان مدیران و تصمیم گیران در صنعت پتروشیمی باید نسبت به مسئولیت ها یمان دراین منطقه ، متعهدانه رفتار کینم و هر کجا که تصمیم های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حل مشکلات و مسائل تاثیر گذار باشد، به طور جدی ورود خواهیم کرد.

بهزاد محمدی گفت: در هیاهوی تولید و نقش پتروشیمی ها در اقتصاد کلان کشور، توجه به مسائل و مسئولیت های اجتماعی به ویژه در آن جایی که پای کیان خانواده مطرح است، مسئولیت ها و وظایف ما سنگین تر می شود.

وی با تاکید بر اقدامات عملیاتی تر درزمینه مسئولیت های اجتماعی، خاطر نشان کرد: به همکارانم در شرکت ملی صنایع پتروشیمی توصیه اکید دارم که به طور جدی درگیر حل مسائل و مشکلات خانواده ها و ساکنین شهرک پردیس جم شوند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره بر مالکیت شرکت ملی صنایع پتروشیمی بر اراضی شهرک پردیس جم، خاطر نشان کرد: ما به دنبال تقویت و تثبیت مالکیت خود در این منطقه نیستیم، بلکه به طور جدی از این مالکیت در جهت تسهیل و ایجاد امکانات رفاهی، آموزشی و بهداشتی و غیره استفاده خواهیم کرد.

بهزاد محمدی با بیان این که نباید به موضوعات مربوط به مسئولیت های اجتماعی به شکل اقتصادی نگاه کرد، افزود: با تصمیم  و اقدام سریع در شرکت ملی صنایع پتروشیمی، در آینده نزدیک شاهد تحولات مطلوب در این منطقه خواهیم بود

عملکرد تولید و صادرات صنعت پتروشیمی اعلام شد

تولید مجتمع های پتروشیمی تا پایان آذر ماه97 در مجموع به40.5 میلیون تن و ارزش صادرات به بیش از 8 میلیارد و نهصد و چهل و شش میلیون دلار رسید.

مدیر سایت 0 39 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی؛ عملکرد 20 مجتمع پتروشیمی مستقر درمنطقه ماهشهر تا پایان آذرماه امسال 14 میلیون و سیصد و شصت و نه هزارتن بوده است.

همچنین، عملکرد 16 مجتمع پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه نشان می دهد، تولید واقعی این منطقه در مدت زمان یاد شده بیش از 17 میلیون نهصد و شصت و هشت هزارتن بوده است.

بر پایه این گزارش، تولید واقعی 20 مجتمع پتروشیمی مستقردرمناطق داخلی کشور درمدت زمان مذکوردر بیش از8 میلیون و دویست هزار تن بوده است.

به گزارش نیپنا؛ مجموع کل تولید صنعت پتروشیمی درآذرماه امسال بیش از3.8 میلیون تن بوده است.

گفتنی است که بالاترین عملکرد تولید تا پایان آذر ماه امسال را مجتمع های اهتمام جم،پردیس ،خراسان ، لاله، فناوران، ارومیه و زاگرس به خود اختصاص دادند.

صادرات
به گزارش خبرنگارنیپنا، صادارت محصولات پتروشیمی تا پایان آذر ماه به رقم 15 میلیون و هفتصد و ده هزار تن به ارزش 8 میلیارد و نهصد و چهل و شش میلیون دلار رسید.

مجتمع های پتروشیمی درآذرماه سال 1397 بیش از 1 میلیون و چهارصد و شصت و شش هزار تن محصول به ارزش بیش از 714 میلیون دلار را صادر کردند.

درمنطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه بیش از8 میلیون و چهارصد و بیست و هشت هزارتن محصول به ارزش 4 میلیارد و پانصد و هفتاد و هفت میلیون دلارصادر شد و در منطقه ماهشهر نیز بیش از 3 میلیون و نهصد و نود و سه هزار تن محصول به ارزش بیش از 2میلیارد و سیصد و نود و شش میلیون دلار روانه بازارهای بین المللی شد.

همچنین درسایر مناطق، بیش از 3 میلیون و دویست و هشتاد و هشت هزار تن محصول به ارزش 1 میلیارد و نهصد وهفتاد و دو میلیون دلار صادر شد.

بر اساس این گزارش ، بالاترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با بیش از2 میلیون تن و ازنظرارزشی نیز مجتمع پتروشیمی نوری با بیش از یک میلیارد و یکصد و هفده میلیون دلاردر منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ابتدای سال تا پایان آذر به خود اختصاص داد.

هم اندیشی مدیران عامل ادوار پتروشیمی برای توسعه صنعت

مدیران عامل پیشین شرکت ملی صنایع پتروشیمی در هم اندیشی مشترک در شرکت ملی صنایع پتروشیمی راهکارهای توسعه این صنعت را بررسی کردند.

مدیر سایت 0 39 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش خبرنگار نیپنا، شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مراسمی به ابتکار بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی میزبان مدیران عامل پیشین این شرکت بود تا ضمن هم اندیشی، دیدگاه های پیشکسوتان صنعت را برای توسعه صنعت در دوران جدید بررسی کند.
براساس این گزارش، طاهری نجف آبادی، حسینی، نعمت زاده، ابراهیمی اصل، نجابت، نژاد سلیم، بیات، شعری مقدم، نوروززاده و شاهدایی معاونین پیشین وزرای نفت در امور پتروشیمی از ابتدای انقلاب تاکنون بودند که در این دیدار دیدگاه ها و نظرهای خود را درباره روند فعالیت های جاری، و راه های توسعه صنعت پتروشیمی در نشست دوستانه  و محیطی صمیمی بیان کردند.
بهزاد محمدی در پایان این نشست درباره این جلسه هم اندیشی و دستاوردهای آن گفت: جلسه امروز با حضور مدیران عامل از ابتدای انقلاب تاکنون که از چند ماه تا 8 سال در شرکت ملی صنایع پتروشیمی حضور داشته اند با هدف تجدید دیدار و گفتگویی دوستانه در حوزه صنعت پتروشیمی برگزار شد.
وی افزود: عمده صحبت ها دردو فاز بود؛ نخست دورانی که شرکت ملی صنایع پتروشیمی مالکیت و تصدیگری را بر عهده داشت و بحث توسعه، اجرای طرح ها و بهره برداری را انجام می داد. دوم دورانی که با توجه به خصوصی سازی های انجام شده، این شرایط جای خود را به حاکمیت داد و ما اکنون از جایگاه حاکمیتی، مدیریت توسعه صنعت را برعهده داریم.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ادامه داد: در این جلسه ضمن تجدید دیدار با مدیران عامل قبلی این صنعت ، نقطه نظرات همکاران درباره وضعیت صنعت پتروشیمی ارائه شد و بیشتر بحث ها درباره وضعیت فعلی این صنعت و نیز تجربه های  دوستان بود. امیدوارم بتوانیم از این نظریات و تجربیات  در بهبود و توسعه صنعت استفاده کنیم.

استفاده از توانمندی سازندگان داخلی، راهبردی استراتژیک در دوره تحریم

عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: در هر شرایطی برای تامین و ساخت قطعات مورد نیاز صنعت پتروشیمی آماده هستیم و خود را پشتیبان صنعت پتروشیمی می‌دانیم.

مدیر سایت 0 30 رتبه مطلب: بدون رتبه

قدرت الله سوری، عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در گفتگو با خبرنگار نیپنا با بیان این که از هر نظر آماده همکاری با صنعت نفت به ویژه صنعت پتروشیمی هستیم، اظهارکرد: ما نیز همانند شرکت ملی صنایع پتروشیمی اذعان داریم که باید از توانمندی سازندگان ایران استفاده کرده و این مهم به راهبردی استراتژیک تبدیل شود.

وی افزود: انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت خود با توجه به وجود توانایی های موجود شرکت های ایرانی آماده هرگونه همکاری و تعامل با شرکت های فعال در صنعت پتروشیمی کشورمان است و همواره معتقد است در تمامی شرایط باید از این توانمندی بزرگ استفاده کرد.

سوری ادامه داد: این انجمن دارای دستاوردهای بزرگی بوده و از تجهیزات پیشرفته و به روزی نیز برخوردار است، از این رو باید بیش از گذشته به این انجمن و یا هر سازنده داخلی در این بخش اعتماد کرد.

این عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت عنوان کرد: تجهیزاتی در بخش صنعت نفت در داخل تولید می‌شود که بسیاری تصور آنرا نیز نمی‌کنند، ما آماده همکاری با صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور هستیم و اعتقاد داریم که نه تنها در دوره تحریم، بلکه در هر شرایطی باید از سازندگان داخلی و محصولات به روز آنها به نحو احسن استفاده کرد.

وی به موضوع تحریم اشاره کرد و گفت: تحریم اقتصادی به هر عنوان و شکلی مفید نیست، اما  نه از روز 13 آبان 97، بلکه ما 40 سال است که با واژه تحریم آشنا هستیم، توسعه صنعت پتروشیمی و تولید صنایع و تجهیزات وابسته به آن نیز در هر شرایطی تداوم خواهد یافت.

پتروشیمی صنعتی مولد در اقتصاد ایران

صنعت پتروشیمی ایران نقشی تاثیرگذار دراقتصاد و صنعت ایران دارد و همواره تکیه گاهی اثر بخش در تمام ابعاد به شمار می رود.

مدیر سایت 0 197 رتبه مطلب: بدون رتبه

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نیپنا با بیان این که صنعت پتروشیمی صنعتی درآمدزا و پرسود برای کشور است، اظهار کرد: توجه به صنایع تکمیلی و پایین دستی همسو با تحقق اقتصاد مقاومتی و تشویق شرکت‌ها به مسئولیت پذیری در بخش پایین دستی از ضروریات تکمیل زنجیره ارزش در صنعت ارزش آفرین پتروشیمی است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که پتروشیمی صنعتی مولد برای کشور است، گفت: این صنعت با همه توان خود در خدمت اقتصاد کشور است.

وی افزود: صنعت پتروشیمی، صنعتی مولد برای کشور است، جایگاه این صنعت به عنوان یک صنعت اشتغال‌زا در راس تحقق هدف جلوگیری از خام‌ فروشی قرار دارد و به عنوان یکی از پایه‌های اصلی حمایت از تولید داخلی محسوب می‌شود. نقش این صنعت در اشتغال به ویژه در مناطق نفت خیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: نقش پتروشیمی در بازار ارز کشور بر هیچکس پوشیده نیست، این صنعت درصد زیادی از ارز کشور را تامین می کند و فعالیت شفافی نیز در سامانه ارزی نیما دارد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر این که صنعت پتروشیمی در بخش‌های مختلف و در تقویت زیرساخت‌ها موفقیت‌های خوبی کسب کرده است، گفت: پتروشیمی نقش مهمی در توسعه صادرات غیرنفتی کشور داشته و این صنعت تکیه گاهی مطمئن برای اقتصاد ایران است، از این رو باید از این صنعت به منظور توسعه روز افزون، حمایت کرد.

RSS
12345678910انتها