رعایت اصول زیست محیطی راهبرد طرح شیمیایی صدف
مدیر سایت

رعایت اصول زیست محیطی راهبرد طرح شیمیایی صدف

رکت شیمیایی صدف عسلویه رعایت اصول زیست محیطی را به عنوان یک راهبرد مورد توجه ویژه قرار داده است.

به گزارش خبرنگار نیپنا، ایران در حال حاضر ۱.۵ درصد از SBR بازارجهانی را تامین می کند که با تولیدی شدن طرح شیمیایی صدف این میزان به ۴ درصد افزایش خواهد یافت. درحال حاضر مصرف داخل ۷۵ هزار تن و بیشتر در صنایع خودرو و تایر مصرف می‌شود و پیش بینی می‌شود که با افزایش تولید خودرو تقاضا برای SBR نیزبه ۹۵ هزار تن افزایش یابد.
بر اساس این گزارش، طرح شیمیایی صدف عسلویه با ظرفیت تولید ۱۳۶ هزار تن کائوچو مصنوعی ESBR با فناوری ورسالیس ایتالیا مهندسی ابتدایی را به پایان رسانده و مهندسی تفصیلی نیز ۷۷ درصد پیشرفت داشته است و ۱۸.۸ درصد کارهای نصب تجهیزات انجام شده است. بودجه این طرح ۳۰۳ میلیون یورو است .
طرح صدف که قرار است در دو لاین ۶۷ هزار تنی ESBR تولید کند مذاکراتی با ورسالیس برای دریافت تکنولوژی لاتکس ۵۰ درصد نیز آغاز کرده‌ است که ظرفیت تولید این شرکت را افزایش خواهد داد و این محصول درتولید چسب و صنایع دیگر کاربرد دارد.
این طرح در ۸.۱ هکتار راه اندازی خواهد شد و یکی از طرح‌های پارک پلی‌استایرن است در مساحت ۴۰ هکتار است.
بر اساس این گزارش اقدامات محیط زیستی پتروشیمی صدف، شامل بهره‌مندی از تکنولوژی گراوند فلر، سیستمZLD و حذف نیترات آمین از RUBBER است.
تکنولوژی گراوند فلر اولین بار در این طرح راه اندازی می شود که در آن آلودگی هوا و مسائل محیط زیستی مورد توجه قرار گرفته است.
همچنین دراین طرح سیستمZLD برای تصفیه مایع پیش بینی شده است که با توجه به آلودگی پساب واحد های SBR این سیستم توان تصفیه پساب مذکور را خواهد داشت و همزمان نسبت به بازگشت آب خروجی و همچنین در مصرف کلی آب صرفه جویی را دارد.

مطلب قبلی همکاری با دو شرکت اروپایی برای 2 طرح پتروشیمی به ارزش7 میلیارد یورو
مطلب بعدی پویایی صنعت پتروشیمی راهبردی برای کاهش خام فروشی
Print
423 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x